TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 czerwca 2026

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

2. Dzisiaj przypada też 70. rocznica Powstania Poznańskiego Czerwca 1956. Dokładnie w dniu 28 czerwca 1956 roku tysiące robotników wyszły na ulice Poznania, domagając się lepszych warunków życia, wyższych płac i poszanowania podstawowych praw obywatelskich. Demonstracja szybko przerodziła się w największy od zakończenia wojny protest przeciwko komunistycznej władzy. W osobistych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wywalczyli nam demokrację i wolność dla naszej ojczyzny.

3. W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze św. tego dnia o godz. 9.00 i 18.00. Ofiary składane podczas uroczystości na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Nabożeństwo czerwcowe do wtorku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00 – serdecznie zapraszam!

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek (2 lipca) będziemy dziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy się też modlili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

– Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00; przed Mszą nabożeństwo o godz. 17.30.

W pierwszy piątek (3 lipca) oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, będzie też okazja do pojednania się z Bogiem i braćmi.

– Z posługą sakramentalną do chorych i seniorów naszej parafii udam się w  piątek o godz. 8.00.

– okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00

– Msza Święta wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusowemu w kościele z nabożeństwem pierwszopiątkowym o godz. 18.00.

W pierwszą sobotę (4 lipca) oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

– nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi i Msza Święta o godz. 18.00

6. W piątek, 3 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół!

7. Parafianom: dzieciom, młodzieży i dorosłym wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

8. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli. Kościół sprzątali: Ewa Baran, Czesława Wieczerzak, Maria Berezowska, Kinga Zaremska, Jan Pudło Dziękuję Michałowi Zaremskiemu  za wykoszenie trawy za  i przed budynkiem parafialnym.

Na sobotę zapraszam osoby z rodzin: Machulak, Koguc, Spryszak, Krawczyk, Zięba

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest Niedziela, Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny i magazyn Historia Kościoła, a w nich są ciekawe artykuły.

10. Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, przygotowujące do posługi organisty kościelnego, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok. Szczegółowe informacje w gablocie.