Bierzmowanie

Ksiądz biskup  Ryszard Karpiński udzielił 15. czerwca 2018 r. sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z polichneńskiej parafii.
W homilii Jego Ekscelencja akcentując prawdę o Zmartwychwstaniu Jezusa, zachęcał do pernamentnego pogłębiania wiary i realizowania praktyk religijnych. Mówił m.in. ” Czy potrafisz coś rozumnego powiedzieć, dlaczego wierzysz? Dziś ludzie są po kilku fakultetach, a z religii mają wiedzę mniejszą niż dzieci pierwszokomunijne. Jak bardzo potrzebna jest pomoc Ducha Świętego, by sięgnąć po Pismo Święte, katechizm, pomodlić się rano i wieczorem, przyjść w niedzielę i święta do kościoła, formować wciąż swoje sumienie i słuchać podpowiedzi Ducha Świętego.(…) Nie poprzestajcie na tym przygotowaniu, ale swoje wiadomości  uzupełniajcie. Słowa Bożego jakimś złym akcentem nie kaleczcie. Pismo Święte czytajcie w domu i rozmawiajcie o tym. Sięgajcie po prasę katolicką jak ”Niedziela”, ”Gość Niedzielny”.
Odnówcie współpracę z Duchem Świętym i chciejcie korzystać z Jego darów. Przeżywajcie Zesłanie Ducha Świętego na co dzień”.
Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup zapytał młodzież o angielskie słowa: bierzmowanie oraz świadek do bierzmowania, któremu zaproponował zakupienie okolicznościowych publikacji służących rozwojowi wiary.
W klimacie żartu zaapelował też do młodzieży, aby zapamiętała okoliczność przyjętego sakramentu.