Osiągnięcia młodych Parafian

 
 I. Nowi  lektorzy
      Piotr Zarawski, Mateusz Brankiewicz i Michał Galek  w grupie 290 chłopców z całej archidiecezji lubelskiej zostali uroczyście dopuszczeni do czytania Słowa Bożego w czasie Mszy Św.
Nowych lektorów w służbie ołtarza Bożego ustanowił abp. Stanisław Budzik w Lublinie w parafii Matki Bożej Fatimskiej 17. maja 2018 r.
Ksiądz Arcybiskup przypomniał im, że są solą ziemi i światłem świata. – Byłoby rzeczą wspaniałą, drodzy chłopcy, gdyby przez waszą posługę ludzie mogli pokochać i odkrywać piękno Pisma Świętego. Aby tak się stało,musicie zawsze starannie przygotowywać się do czytania słowa Bożego w zgromadzeniu wiernych. Aby tak było, musicie sami pokochać Pismo Święte i napełniać się jego treścią – aby to, co czytacie, dotykało waszego serca – mówił.
     II. Wyróżnienie szczególne w V Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Religijnej
Motto brzmiało: ”Kocham Ojczyznę więcej, niż własne serce i wszystko co czynię dla Kościoła, czynię dla niej.” Kardynał Stefan Wyszyński.
Cele konkursu to: promocja kultury chrześcijańskiej, inspirowanie uczniów do poznania życia i zamiłowania do Boga i Ojczyzny Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wyrabianie postawy patriotyzmu w roku obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Organizatorem była parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 50.
Patronat nad konkursem objął abp Stanisław Budzik.
Przesłuchania odbyły się 26. maja 2018 r., a rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 27. maja 2018 r. po Mszy Św. o godz. 12.
Magdalena Kowalik zdobyła wyróżnienie szczególne za tekst i muzykę własną wykonanych utworów.
Naszym młodym Parafian gratulujemy tych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.