Spotkanie z mistrzami muzyki, tańca i śpiewu

Wydarzenie niezwykłe – operetkowy koncert charytatywny pt. ”Miłość niejedno ma imię”, którego dochód został przeznaczony na remont naszego kościoła, odbyło się 21 maja 2017 r. w Chełmskim Domu Kultury.
Wykonawcami piosenek, arii i duetów byli soliści Teatru Muzycznego w Lublinie i Teatru Wielkiego w Warszawie: Anna Barska – sopran, Dorota Szostak – Gąska- sopran, Mariola Zagojska- sopran, Natalia Skipor- mezzosopran, Jakub Gąska- tenor oraz gość szczególny: Iwona Sawulska – dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie. Wykonali Oni największe przeboje ze znanych i lubianych oper, operetek i musicali, zaś instrumentalne przeboje usłyszeliśmy w znakomitym wykonaniu: Natalia Kozub – skrzypce, Agnieszka Schulz – Brzyska – fortepian.
Występ cieszył się dużym aplauzem publiczności. Radość panowała wśród zgromadzonych.
Parafia Polichna wszystkim serdecznie dziękowała za to piękne, owocne i radosne spotkanie, w sposób szczególny gościnnemu i wrażliwemu Chełmowi, parafii na ”Górce Chełmskiej”, dyrektor domu kultury Małgorzacie Paździor – Król, Bartkowi Kazimierczakowi i wszystkim za okazane dobro, także sponsorom: Sprytnej Kuchni z Kraśnika, Kwiaciarni ”Bukiet” w Stróży, Bożenie i Dariuszowi Markowskim z Kraśnika oraz bezimiennym.
Zebranym na sali Mamom życzyła z okazji ich święta zdrowia, radości i długich jeszcze lat życia, szczególnie ciesząc się obecnością Jadwigi Piskorskiej – Mamy naszego Proboszcza .
Artystów ogarnęła pełną podziwu i estymy myślą, dziękując im, że pozwolili się wszystkim włączyć do wspólnego koncertu ludzkich i duchowych wartości, składanych w darze współczesnemu społeczeństwu.
Małgorzata Kowalik