Boże Narodzenie

Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Polichnie wcielili się w postacie biblijne, aby zainscenizować Boże Narodzenie. Kolędy zaśpiewały dziewczynki z tutejszego gimnazjum, a chłopcy zagrali melodie na instrumentach dętych. Okazale prezentowali się Trzej Królowie, sympatię widzów budził zwłaszcza ten z twarzą umalowaną węglem. Na koniec przedstawienia Pasterze posypali wszystkich owsem, a dzieci wykonały piosenkę ”Jestem mały jak palec, jestem mały jak mrówka, ale proszę Cię Jezu, wejdź do mego serduszka”, którą poznały przed miesiącem w czasie Misji Parafialnych. Radość zapanowała w społeczności szkolnej.
Proboszcz, ks. Krzysztof Piskorski odczytał Ewangelię o Narodzeniu Jezusa, odmówił wespół z zebranymi modlitwę, złożył świąteczne życzenia, wszyscy dzieli się opłatkiem. W gimnazjum tradycyjnie uroczyste spotkanie opłatkowe przygotowali trzecioklasiści ze swoimi rodzicami. Spożywając wigilijne potrawy, gimnazjaliści śpiewali kolędy i grali je na trąbkach.
W  czasie Pasterki Ksiądz Proboszcz nakłaniał, by cały dorobek adwentu: udział w roratach, wyrzeczenia, spełnione dobre uczynki złożyć Bogu w ofierze, radować się z Bożego Narodzenia i dbać, aby trwało w nas jak najdłużej.
Kazanie w czasie świąt wygłosił ksiądz kanonik Józef Dobrowolski, akcentując m.in. potrzebę
krzewienia w sobie dobra. Na zakończenie Paterki chór parafialny, uświetniający koncelebrowaną
Mszę św. – wyśpiewał życzenia dla świętujących.
Pięknie został przygotowany wystrój świątyni przez grupę dekoracyjną, która w tym roku nad sceną Bożego Narodzenia umieściła hasło: ”Bądźmy świadkami Miłości”.
Oprawa plastyczna,muzyczna i słowna tych świąt pozwoliła nam głębiej i radośniej je przeżywać.
Małgorzata Kowalik