WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 maja 2024

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy  w naszej parafii Uroczystość odpustową ku czci św. Izydora Oracza.

2. Każdego majowego wieczoru zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną: o godz. 18.00 – nabożeństwo majowe w kościele.

3. Te dni przygotowania całego Kościoła na dar Ducha Świętego będą szczególne dla naszej młodzieży, gdyż dla niej będzie to bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, co będzie miało miejsce w środę 15 maja  podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 pod przewodnictwem J.E. abpa Stanisława Budzika, który udzieli im tego sakramentu. Spowiedź święta dla kandydatów, ich świadków i rodziców we wtorek od godz. 16.30. Otoczmy również naszych młodych i ich bliskich swoją modlitwą.

4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. O godzinie 17.00 w kościele wspólnie odmówimy różaniec.

5. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Także w przyszłą niedzielę 19 maja w naszej parafii będą rozprowadzane Kremówki Papieskie przez młodzież z KSM-u, które są cegiełką wsparcia finansowego  Spotkania młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki w niedzielę nad ranem przyjeżdżają z Wadowic do Lublina i trafiają do nas w cenie 8 zł  za sztukę. Dodatkiem do kremówek będą broszury z mało znanymi historiami z życia św. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do wsparcia SMALU.

6. Chciałbym przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

7. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za piękne przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości rodzicom uczniów klasy 7 i 8 mających przyjąć Sakrament Bierzmowania.

Na sobotę zapraszam osoby z rodzin: Brzyski, Kozak, Gąska, Sobiło, Sawa.

9. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i Bierzmowanych za pomalowanie ogrodzenia na cmentarzu, oraz za wykoszenie trawy wokół kościoła, przy plebanii i budynku parafialnym

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.